Denver drugi put bolji od Minnesote

Objavljeno: 20.04.2023 / 07:44

DENVER - Košarkaši Denvera su poveli 2-0 protiv Minnesote u seriji prvog kruga doigravanja Zapadne konferencije NBA lige, ovom prilikom su slavili na domaćem terenu 122-113.

Put prema drugoj pobjedi, odnosno polovici ukupnog posla jer dalje prolazi momčad koja prva ostvari četiri pobjede, Denver je jednim dijelom prokrčio već u prvoj četvrtini. Uvodnih 12 minuta je završilo uz 31-22 Denvera, a razlika je nastavili rasti tijekom utakmice.

Na poluvremenu je Denver vodio 64-49, ali je cjelokupni minus Minnesota izbrisala u trećoj dionici kada je i povela. No, Murray i Jokić su opet Denver predvodili u posljednjoj četvrtini za drugo slavlje u seriji.

Jamal Murray je postigao 40 poena uz pet asistencija, dok je Nikola Jokić ubacio 27 koševa, a ostvario je i po devet skokova i dodavanja. Sjajnu je večer na drugoj strani imao Anthony Edwards koji je postigao 41 poen, ali i to je Minnesoti bilo premalo za pobjedu. Karl Anthony-Towns je dodao samo 10 uz 12 skokova.

Tagovi: Denver Nuggets, Nikola Jokić, Ja Morant, Domantas Sabonis
Bjelica napušta Union Berlin
ODLAZAK
BERLIN - Nenad Bjelica (52) će na kraju sezone napustiti Union Berlin, tvrdi Kicker pozivajući se na izvore unutar njemačkog prvoligaša.
Modrić srušio rekord Reala koji je stajao skoro 60 godina
REKORDI
MUNCHEN - Bayern i Real Madrid remizirali su 2:2 u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka. Utakmica je odigrana pred 75.000 gledatelja na Allianz Areni u Munchenu, a uzvrat se igra iduću srijedu u Madridu.
Modrić će zatražiti sastanak s Florentinom Perezom
PREDOMISLIO SE
MADRID - Nakon što s Realom odigra utakmice polufinala Lige prvaka protiv Bayerna, Luka Modrić (39) će zatražiti sastanak s Florentinom Perezom kako bi mu rekao da želi još jednu sezonu ostati u Realu.
Bojan Bogdanović ne može izbjeći operaciju
OZLJEDA
NEW YORK - Propustio je početak sezone zbog problema s listom noge, a sad je doznao da ga čeka operacija.
Evo koji će europski sudac suditi derbi između Rijeke i Dinama
SUDAC
RIJEKA - U derbiju 33. kola SuperSport HNL-a na Rujevici u nedjelju od 19:30 sastaju se Rijeka i Dinamo. Ogroman je ulog jer bi izravni dvoboj dva vodeća kluba lige mogao odlučiti o prvaku.