Đoković: Zviždite mi, ali ću uzvratiti

PORUKE
Objavljeno: 12.04.2024 / 13:57
MONTE CARLO - Novak Đoković je u četvrtak u osmini finala ATP turnira u Monte Carlu savladao talijanskog predstavnika Lorenza Musettija koji ga je lani u istoj fazi zaustavio.

Tom pobjedom Đoković je postao drugi najstariji četvrtfinalist Monte Carla u povijesti, ali to nije bila najveća tema dana. Najviše se pričalo o Đokovićevoj svađi s publikom u prvom setu.

Kod rezultata 4:3 za Musettija u prvom setu Srbin se nije složio s odlukom te je ušao u raspravu sa sucem. Na to je publika počela zviždati što je nagnalo Đokovića da krene s imitacijom dirigiranja. Zviždanje se pojačalo, ali se i Đoković probudio. Vratio je break zaostatka već u tom gemu te je do kraja meča došao do pobjede od 7:5 6:3.

Na press konferenciji nakon meča komentirao je situaciju s publikom gdje je naglasio kako nije planirao isprovocirati gledatelje, već da je reagirao zbog nepravednog zviždanja.

- U redu, zviždite mi i igrat ću bolje. Nije to mentalitet koji imam, ali ako ljudi reagiraju na način na koji mislim da ne zaslužujem, uzvratit ću natrag - rekao je Đoković nakon meča.

Đoković danas (petak) u Monte Carlu igra meč četvrtfinala protiv Australca Alexa de Minaura u kojem će tražiti put do povijesti. Prvi tenisač svijeta će u slučaju pobjede postati najstariji igrač ikad u polufinalu monegaškog Mastersa.

Tagovi: đoković, monaco, musetti
Stuttgart doveo Chabota iz Kölna
STUTTGART - Viceprvak Bundeslige VfB Stuttgart potvrdio je u subotu ugovor sa srednjim braničem Jeffom Chabotom iz Kölna koji je otpao.
Manchester United srušio City i osvojio FA Cup
FINALE
LONDON - Nogometaši Manchester Uniteda osvojili su FA Cup nakon što su u finalu na Wembleyju pobijedili Manchester City rezultatom 2:1.
Rakitić postaje pomoćni trener Barcelone?
NOVI ANGAŽMAN
BARCELONA - Ivan Rakitić mogao bi se vratiti u Barcelonu u ulozi pomoćnog trenera prve momčadi.
Bayern odbio Dinamo
ODBIJENICA
ZAGREB - Gabriel Vidović u Rijeci je u srijedu odigrao zadnje minute za Dinamo po aktualnom ugovoru, u nedjelju nema pravo nastupa s Rudešom zbog tri žuta kartona.
Dončićeva utakmica za pamćenje: Upisao triple double i pogodio tricu za pobjedu Mavsa
DALLAS - U drugoj utakmici finala Zapadne konferencije Dallas Mavericksi su na gostujućem terenu pobijedili Minnesotu sa 109:108 i tako poveli 2:0 u seriji.