Eintracht uvjerljiv protiv Leipziga

BUNDESLIGA
Objavljeno: 03.09.2022 / 21:41
FRANKFURT - U posljednjem subotnjem susretu 5. kola Bundeslige nogometaši Eintrachta su na domaćem terenu u Frankfurtu svladali Leipzig 4-0.

Utakmica je riješena u prvom poluvremenu kada je Eintracht postigao dva pogotka. U 16. minuti je strijelac bio Kamada, a u 22. Rode, s tim da je u oba slučaja asistent bio Kolo Muani. Pobjednik je i definitivno odlučen u 67. minuti kada je Brazilac Tuta povećao na 3-0, a do kraja je još Borre u 84. realizirao jedanaesterac za konačnih 4-0.

U domaćem sastavu Kristijan Jakić je igrao do 87. minute, a upravo je tada na travnjak istrčao Hrvoje Smolčić. Za goste je, pak, cijelu utakmicu odigrao Joško Gvardiol.

Prije međusobne utakmice Eintracht i Leipzig su bili izjednačeni na ljestvici te su imali pobjedu, poraz i dva remija. Eintracht se sada izdvojio te je trenutačno na devetom mjestu ljestvice.

U nedjelju će se sastati Augsburg - Hertha i Borussia (M) - Mainz.

Bundesliga, 5. kolo:

Eintracht - Leipzig 4-0 (Kamada 16, Rode 22, Tuta 67, Borre 84-11m)

Bayer - Freiburg 2-3 (Demirbay 16, Schick 65 / Ginter 48, Gregoritsch 50, Doan 71)

Union Berlin - Bayern 1-1 (Becker 12 / Kimmich 15)

Wolfsburg - Koeln 2-4 (Nmecha 2, 79 / Ljubičić 22, Paulo Otavio 31-ag, Kainz 45+2-11m, Adamyan 81)

Bochum - Werder 1-2 (Mašović 90+6 / Fuellkrug 86, 90+2-11m)

Stuttgart - Schalke 1-1 (Fuehrich 18 / Terodde 21)

Tagovi: Eintracht, RB Leipzih, Joško Gvardiol, Daichi Kamada, Kolo Muan, Kristijan Jakić
Olmo sve bliže povratku u matični klub
LEIPZIG - Dani Olmo bi u ljetnom prijelaznom roku mogao napraviti transfer karijere.
Ten Hag suočen sa smanjenjem plaće
MANCHESTER - Trener Manchester Uniteda Erik Ten Hag suočava se sa smanjenjem plaće ukoliko 'preživi' na Old Traffordu.
Jokić predvodio Denver za 3-0 protiv Lakersa
LOS ANGELES - Nikola Jokić predvodio je aktualne NBA prvake Denver Nuggetse do pobjede kod LA Lakersa 112:105 za vodstvo 3:0 u seriji u prvom krugu play-offa na Zapadu. Jokićevi Nuggetsi tako su postali prva momčad koja je LeBronu nanijela 11 poraza zaredom.