Girona nokautirala Barcelonu i zasjela na vrh

PRIMERA
Objavljeno: 11.12.2023 / 07:54
BARCELONA - Denzacija španjolskog nogometnog prvenstva, Girona, nastavlja oduševljavati.

Girona je na gostovanju šokirala Barcelonu i pobjedom 4:2 vratila se na vrh La Lige s dva boda više od drugoplasiranog Reala koji ima 39 bodova. Barca i Atletico dijele treću poziciju s 34 boda. Girona je povela u 12. minuti pogotkom Artema Dovbyka.

Izjednačio je Robert Lewandowski sedam minuta kasnije. Za 2:1 za Gironu pogodio je Miguel Gutierrez u 40. minuti, a za 3:1 i potvrdu pobjede senzacije La Lige zabio je Valery deset minuta prije kraja. U 92. minuti Ilkay Gundogan je uspio samo za trenutak ublažiti poraz Katalonaca, a za senzacionalnih 4:2 za Gironu u 95. poentirao je Cristhian Stuani.

Tagovi: Girona, Barcelona, prmera
Njemačka nogometna liga odustaje od prodaje dijela medijskih prava
ODLUKE
BERLIN - Neće biti ništa od nakane Njemačke nogometne lige prodati dio medijskih prava privatnom investitoru. Nakon upornih prosvjeda navijača je objavljeno kako se pregovori o privatizaciji prekidaju.
Ovo je raspored Dinama, Hajduka i Rijeke do kraja prvenstva
HNL
ZAGREB - Dinamo je pobijedio Rijeku 1:0 u derbiju 24. kola SuperSport HNL-a.
Liverpool osvojio EFL kup
USPJESI
LIVERPOOL - Liverpool je osvojio EFL Carabao kup pobjedom u finalu protiv Chelsea rezulatom 1:0.
Dinamo u derbiju pobijedio Rijeku
DERBI
ZAGREB - Dinamo je golom Frana Brodića s 11 metara u 95. minuti pobijedio Rijeku u derbiju 24. kola SuperSport HNL-a.