Gostujuća pobjeda Rome, Pjaca nastupio

SERIE A
Objavljeno: 13.09.2022 / 08:23
EMPOLI - U posljednjem susretu 6. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je na gostovanju sa 2-1 pobijedila Empoli u čijem dresu je zaigrao hrvatski nogometaš Marko Pjaca.

Roma je povela u 17. minuti golom Paula Dybale, no Empoli je uspio izjednačiti u 43. minuti preko Filippa Bandinellija kojem je asistirao bivši igrač zagrebačkog Dinama Petar Stojanović.

Gosti su stigli do nove prednosti u 71. minuti, Dybala je ubacio, a Tammy Abraham pogodio za 2-1. Momčad Josea Mourinha je sve mogla razriješiti u 80. minuti, no Lorenzo Pellegrini nije realizirao kazneni udarac, pogodivši vranicu.

Jedanaesterac je skrivio Liberato Cacace oborivši Ibaneza. Sudac Livio Marinelli je odmah pokazao na bijelu točku, a njegovu odluku potvrdio je i VAR.

Domaćin je mogao kazniti Romu u 84. minuti, no Akpa Akpro je pogodio vratnicu. Samo tri minute kasnije napadač iz Obale Bjelokosti je zaradio crveni karton zbog opasne igre.

Za Empoli je do 63. minute igrao Marko Pjaca.

Na ljestvici vode Napoli, Atalanta i Milan sa po 14 bodova, dok Udinese i Roma imaju po 13 bodova. Empoli je ostao na 16. mjestu sa četiri boda i još uvijek je bez pobjede.

Na začelju je Monza s jednim bodom.

Tagovi: AS Roma, Marko Pjaca, Empoli, Paulo Dybala
Perkovac: Imam ideju, znam kostur ekipe
NOVI IZBORNIK
ZAGRRB - "Najbolje smo rezultate imali kad je većina igrača dolazila iz Zagreba. Trenutno to nije moguće, ali ćemo raditi na tome."
Ćaleta-Car i Oršić završili u rezervnoj momčadi Southamptona
DEGRADIRANI
ZAGREB - Niti mjesec dana nakon što je Southampton Mislava Oršića kupio uz odštetu koja može iznositi i do 10-ak milijuna eura, donedavno najbolji igrač Dinama priključen je rezervnoj momčadi. I to dan prije ključne utakmice u Premiershipu.
Halilović: U Arisu lažu
REAKCIJE
ZAGREB - Alen Halilović bio je na korak od potpisa za grčki Aris, no sve je brzo propalo.
Zubac nemoćan protiv Giannisa

NEW YORK - Ivica Zubac ostvario je novi double-double, ali u borbi s Giannisom Antetokounmpom ispao je iz igre zbog šestog prekršaja dvije minute prije kraja, a Milwaukee Bucksi to su iskoristili da prelome utakmicu i pobijede LA Clipperse 106:105.

Červar: Gobac misli da je otac rukometa