Hrvatski košarkaši uvjerljivi protiv Švedske

KVALIFIKACIJE ZA EP
Objavljeno: 21.02.2020 / 20:34
Autor: SEEbiz / Index.hr
ZAGREB - Hrvatska košarkaška reprezentacija uvjerljivom je pobjedom otvorila kvalifikacije za Eurobasket sljedeće godine. U Draženovom domu je pala Švedska, rezultatom 72:56.

U skupini su još Nizozemska i Turska, a prve tri reprezentacije idu na završni turnir. Nizozemska je u Turskoj slavila 72:65.

Hrvatska drugo kolo igra već u ponedjeljak u Nizozemskoj.

Mateo Drežnjak je sa 16 poena bio najefikasniji u sastavu Hrvatske, dok je Tobias Borg ubacio 11 poena za Švedsku.

Hrvatska je utakmicu praktički riješila u prvih 15 minuta igre kada je ostvarila veliku prednost od 25 razlike (31:6). Tijekom prvih 10 minuta Švedska je protiv motivirane Hrvatske u obrani postigla samo šest poena pogodivši tek jedan od 16 šutova iz igre, a i taj tek 1:17 minuta prije isteka vremena.

U drugoj četvrtini nastavio se niz švedskih promašaja i izgubljenih lopti, što je Hrvatska iskoristila za bijeg na velikih +25.

Sve do sredine treće četvrtine igra Hrvatske bila je besprijekorna, a onda je došlo do blagog opuštanja, što je Švedska iskoristila te serijom pogodaka s distance tu dionicu igre zaključila s 12 uzastopnih poena, kojima je smanjila na 58:45.

Ipak, u posljednjih 10 minuta nije bilo nepotrebne drame i Hrvatska je ostvarila sigurnu pobjedu na startu kvalifikacija.

Tagovi: hrvatska košarkaška reprezentacija, Veljko Mršić, Mateo Drežnjak
Durant i Mitchell igrat će online turnir u košarci kako bi razveselili gledatelje
NBA2K20
NEW YORK - Nakon što je NBA sezona prekinuta do daljnjega zbog pandemije koronavirusa 16 njenih zvijezda, među kojima su Kevin Durant i Donovan Mitchell, pokušat će razveseliti svoje navijače sudjelovanjem na online turniru videoigrice NBA2K20 što će od petka prenositi ESPN.