Jokić pod temperaturom ostvario triple-double

Objavljeno: 20.03.2023 / 08:14
DENVER - Samo 24 sata nakon poraza od New York Knicksa, Nikola Jokić i družina sinoć su gostovali u Brooklynu, gdje su se mnogo bolje snašli. Denver Nuggetsi su u ovom meču dobili 108:102, a Srbin je, iako je imao visoku temperaturu posljednjih dana, ostvario novi triple-double učinak.

Jamal Murray sjajno je započeo utakmicu u momčadi Denvera i sredinom druge četvrtine došao do 20 poena, a tada je Jokić imao samo dva poena na kontu, ali uz pet asistencija.

Nuggetsi su cijelo vrijeme imali rezultatsku prednost, a kada je Murray podbacio, Jokić je preuzeo odgovornost u napadu i do poluvremena došao do dvoznamenkastog broja poena.

Novi triple-double osigurao je srpski centar šest minuta prije kraja utakmice, kada se činilo da je utakmica riješena, jer je Denver vodio 100:81.

No, od tog trenutka Brooklyn je napravio seriju 12:0 i nakratko vratio rezultatsku neizvjesnost.

Niz domaćih konačno je prekinuo Michael Porter koji je pogodio za 102:93, a Jokić je potom napravio treću uzastopnu osobnu grešku, ukupno petu od početka utakmice.

No, ulaskom u posljednje dvije minute Caldwell-Pope pogađa tricu za 108:94 i rješava pitanje pobjednika.

Na kraju je Nikola Jokić upisao 22 poena, 17 skokova i 10 asistencija, Porter je bio najefikasniji s 28 poena, a Murray se nakon fantastičnog starta zaustavio na "samo" 25, ali je dodao i osam asistencija.

Kod Brooklyn Netsa najbolji je bio Bridges s 23, a Claxton je zabio 19, uz osam skokova.

Denver je osigurao prvo mjesto na Zapadu s 48 pobjeda i 24 poraza, Brooklyn je šesti na Istoku s učinkom 39-32.

Tagovi: Nikola Jokić, Denver Nuggets
Olmo sve bliže povratku u matični klub
LEIPZIG - Dani Olmo bi u ljetnom prijelaznom roku mogao napraviti transfer karijere.
Ten Hag suočen sa smanjenjem plaće
MANCHESTER - Trener Manchester Uniteda Erik Ten Hag suočava se sa smanjenjem plaće ukoliko 'preživi' na Old Traffordu.
Jokić predvodio Denver za 3-0 protiv Lakersa
LOS ANGELES - Nikola Jokić predvodio je aktualne NBA prvake Denver Nuggetse do pobjede kod LA Lakersa 112:105 za vodstvo 3:0 u seriji u prvom krugu play-offa na Zapadu. Jokićevi Nuggetsi tako su postali prva momčad koja je LeBronu nanijela 11 poraza zaredom.