Milan pobijedio Dinamo

Objavljeno: 14.09.2022 / 21:27
MILANO - U susretu 2. kola E skupine nogometne Lige prvaka Dinamo je na stadionu San Siro izgubio od Milana sa 1-3.

Strijelci za Milan bili su Olivier Giroud (45-11m), Alexis Saelemaekers (47) i Tommaso Pobega (77), dok je pogodak za "Modre" postigao Mislav Oršić (56).

Nakon što su na otvaranju natjecanja u skupini B iznenađujuće pobijedili Chelsea sa 1-0, nogometaši zagrebačkog Dinama su u svom drugom nastupu doživjeli poraz na gostovanju u Milanu.

Domaćin je dominirao od prve minute utakmice, međutim domaćin sve do same završnice prvog dijela nije stvorio niti jednu ozbiljniju priliku. Nažalost, u posljednjim trenucima poluvremena Josip Šutalo je zakasnio na jednu loptu oborivši Rafaela Leaoa, što je Španjolac Jesus Gil Manzano okarakterizirao kao prekršaj. VAR provjera je trajala kratko, a Olivier Giroud je bio siguran s bijele točke.

Domaćin je na 2-0 povisio u prvom napadu drugog poluvremena. Leao je prošao po lijevoj strani, ubacio je u sredinu do Saelemaekers koji je glavom zabio za 2-0. Dinamo se vratio u život u 56. minuti još jednim europskim golom Mislava Oršića nakon sjajne akcije s Brunom Petkovićem. Bio je to Oršićev četvrti gol u četvrtom susretu u nizu, te osmi u posljednjih osam susreta u svim natjecanjima.

Nažalost, "Modre" nade u novo čudo su utihnule u 77. minuti kada je Pobega na asistenciju Thea Hernandeza zabio za 3-1.

U drugom susretu iz ove skupine u 21.00 sati se sastaju Chelsea i RB Salzburg

Na ljestvici vodi Milan sa četiri boda, Dinamo ima tri, Salzburg bod, a Chelsea je na nuli. Međutim, austrijski i engleski sastav imaju utakmicu manje.

Idući nastup u "Champions League" Dinamo ima 5. listopada kad će gostovati kod RB Salzburga, dok se u drugom susretu sastaju Chelsea i Milan.

REZULTATI:
Milan - DINAMO 3-1 (Giroud 45-11m, Saelemaekers 47, Pobega 77 / Oršić 56)

Milan - RB Salzburg

Tagovi: ac mILAN, Olivier Giroud, Alexis Saelemaekers,Tommaso Pobega, Mislav Oršić
Olmo sve bliže povratku u matični klub
LEIPZIG - Dani Olmo bi u ljetnom prijelaznom roku mogao napraviti transfer karijere.
Ten Hag suočen sa smanjenjem plaće
MANCHESTER - Trener Manchester Uniteda Erik Ten Hag suočava se sa smanjenjem plaće ukoliko 'preživi' na Old Traffordu.
Jokić predvodio Denver za 3-0 protiv Lakersa
LOS ANGELES - Nikola Jokić predvodio je aktualne NBA prvake Denver Nuggetse do pobjede kod LA Lakersa 112:105 za vodstvo 3:0 u seriji u prvom krugu play-offa na Zapadu. Jokićevi Nuggetsi tako su postali prva momčad koja je LeBronu nanijela 11 poraza zaredom.