Napoli u finalu kupa, a Eriksen zabio direktno iz kornera

UZBUDLJIVO
Objavljeno: 13.06.2020 / 23:31
NAPULJ - Iako su igrači Intera u uzvratnom susretu polufinala talijanskog kupa nadigrali u gostima Napoli, u finale su se plasirali domaći nogometaši odigravši u subotu 1-1. Prva utakmica ovih suparnika u veljači u Milanu završila je pobjedom Napolija 1-0.

Finale će se igrati već u srijedu, 17. lipnja, s protivnik Napoliju bit će Juventus, koji je dan ranije u polufinalu eliminirao AC Milan.

U 2. minuti Inter je poveo, i to direktnim pogotkom iz kornera. Odlično ga je izveo Christian Eriksen, a lopta je prošla kroz noge vrataru Davidu Ospini.
Napoli je izjednačio iz kontranapada u 41. minuti, a strijelac je bio Dries Mertens.

Inter je imao dosta prigoda za još jedan pogodak koji bi im donio plasman u finale, ali nije uspio pronaći put do mreže. Vratar Ospina se odličnim obranama iskupio za nevjerojatan kiks na početku susreta. U 33. minuti Lukaku je pokušao glavom, ali Ospina brani, kao i u 40. minuti kada se Candreva našao u stopostotnoj šansi.

U 77. minuti Christian Eriksen je lukavo pucao iz slobodnog udarca, ali ponovno je Ospina bio na mjestu. Eriksen je mogao zabiti i u 82. minuti, no Ospina se opet ispriječio.

Hrvatski veznjak Marcelo Brozović je za Inter odigrao cijeli susret pruživši vrlo dobru partiju.

Tagovi: Napoli, Inter, Christian Eriksen, Marcelo Brozović, Dries Mertens
Navijači Bayerna pokrenuli peticiju sa zahtjevom da Tuchel ostane trener
PETICIJA
MUNCHEN - Navijači minhenskog Bayerna pokrenuli su peticiju tražeći od šefova kluba da zadrže Thomasa Tuchela na mjestu trenera i sljedeće sezone.
Olmo sve bliže povratku u matični klub
LEIPZIG - Dani Olmo bi u ljetnom prijelaznom roku mogao napraviti transfer karijere.
Ten Hag suočen sa smanjenjem plaće
MANCHESTER - Trener Manchester Uniteda Erik Ten Hag suočava se sa smanjenjem plaće ukoliko 'preživi' na Old Traffordu.
Jokić predvodio Denver za 3-0 protiv Lakersa
LOS ANGELES - Nikola Jokić predvodio je aktualne NBA prvake Denver Nuggetse do pobjede kod LA Lakersa 112:105 za vodstvo 3:0 u seriji u prvom krugu play-offa na Zapadu. Jokićevi Nuggetsi tako su postali prva momčad koja je LeBronu nanijela 11 poraza zaredom.