Pobjeda Intera u Torinu

SERIE A
Objavljeno: 14.03.2021 / 17:27
TORINO - Nogometaši Intera gostujući kod Torina slavili su s 2-1 (0-0) u utakmici 27. kola talijanske Serie A i privremeno povećali prednost pred drugoplasiranim Milanom na devet bodova.

Svi golovi pali su u drugom poluvremenu. Inter je poveo u 62. minuti pogotkom Romelua Lukakua iz kaznenog udarca dosuđenog zbog prekršaja na Lautaru Martinezu. Torino je izjednačio u 70. minuti golom Sanabrije, a osmu pobjedu u nizu lideru Serie A donio je Martinez u 85. minuti.

Hrvatski reprezentativci Marcelo Brozović i Ivan Perišić bili su u udarnoj postavi Intera. Perišić je igrao do 56. minute, a Brozović je zamijenjen u 81. minuti.

Parma je na svom terenu svladala Romu s 2-0 golovima Mihaile (9) i Hernanija (55-11m).

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Bologna je kao domaćin svladala Sampdoriju s 3-1. Strijelci za Bolognu bili su Barrow (27), Svanberg (41) i Soriano (70), a za goste Quagliarella (37).

Vodeći Inter ima 65 bodova, a drugoplasirani Milan ima 56 uz utakmicu manje. Roma je ostala na 50 bodova i na petom je mjestu, dok je Parma sa 19 bodova predzadnja i u grčevitoj je borbi za opstanak.

Italija - 27. kolo
Torino - Inter 1-2 (Sanabria 70 / Lukaku 62-11m, L. Martinez 85)
Parma - Roma 2-0 (Mihaila 9, Hernani 55-11m)
Bologna - Sampdoria 3-1 (Barrow 27, Svanberg 41, Soriano 70 / Quagliarella 37)

20. Crotone 27 4 3 20 30-67 15

Tagovi: Inter, Serie A, Torino, Romelu Lukaku, Lautaro Martinez, Marcelo Brozović, Ivan Perišić
Joselu junak Madrida, Real u finalu Lige prvaka
MADRID - Real je još jednom pokazao karakter i u samo dvije minute preokrenuo utakmicu protiv Bayerna u polufinalu Lige prvaka. Nije se predavao i preko Joselua u 88. i 90'+1 zabio dva gola koja su ga odvela u finale, a koje je na rasporedu 1. lipnja u Londonu.
Dinamo će dobiti revolving kredit, a i novog sponzora
FINANCIRANJE
ZAGREB - U Dinamu će se danas održati redovna sjednica Izvršnog odbora na kojoj će se raspravljati o tekućim pitanjima, a novooformljeni brojni odbori kluba dat će izvještaje o djelatnostima za koje su nadležni.
Rudy Gobert četvrti put najbolji obrambeni igrač NBA lige
PRIZNANJA
NEW YORK - Igrač Minnesota Timberwolvesa time se izjednačio s dosadašnjim rekorderima Dikembeom Mutombom i Benom Wallaceom na vrhu ljestvice igrača s najvećim brojem nagrada u toj kategoriji.
Dalić dobio bogatu ponudu iz Katara
PONUDA
ZAGREB - Zlatko Dalić će uskoro povesti reprezentaciju Hrvatske na svoje drugo Europsko prvenstvo.
Dinamo želi hrvatskog napadača iz Bundeslige
ZAGREB - Bruno Petković je po pojedinim medijskim napisima na izlaznim vratima Maksimira, iako se navijači i dalje nadaju preokretu te da će jedan od kapetana i lidera ostati u modrom klubu, ali Dinamo ne gubi vrijeme i traži drugog napadača.