Prosinečki pred ispadanjem

TURSKA
Objavljeno: 09.07.2020 / 22:40

ANKARA - Turski nogometni prvoligaš Kayserispor kojeg vodi hrvatski stručnjak Robert Prosinečki, doživio je na gostovanju kod Rizesporta neugodan poraz 2-3 u borbi za prvoligaški spas.

Kayserispor je sve do sudačke nadoknade vodio sa 2-1, a potom, primio dva gola ispustivši važne bodove.

Domaćin je poveo u 11. minuti golom Josea Samua, no gosti su uspjeli izjednačiti u 32. minuti preko Diega Angela. Kayserispor je u 75. minuti ostao s igračem manje, nakon što je isključen Gustavo Campanharo, međutim i s igračem manje su zabili za 2-1, u 87. minuti iz kaznenog udarca je zabio Artem Kravets.

Kada se činilo kako će Prosinečki dohvatiti važna tri boda, Rizespor je u sudačkoj nadoknadi okrenuo rezultat. Denys Harmash je u drugoj minuti nadoknade izjednačio, a samo minutu kasnije Ivanildo Fernandes je zabio za pobjedu.

Dario Melnjak je za Rizespor igrao do 88. minute, dok je Mario Šitum za Kayserispor igrao od 71. minute.

Nakon ovog poraza Prosinečki i njegovi odabranici se nalaze na 16. mjestu koje vode u niži rang natjecanja. Rizespor na 15. poziciji ima bod više, a do kraja prvenstva još su tri kola.

Posljednja dva mjesta drže Konyaspor (30) i Ankaragucu (26).

Tagovi: Kayserispor, Robert Prosinečki, Rizespor, Mario Šitum
Toni Datković prelazi iz Lokomotive u grčki Aris
ZAGREB - Hrvatski nogometni branič Toni Datković prešao je iz zagrebačke Lokomotive u grčki Aris nakon što su se u petak dva kluba dogovorila oko transfera, rekli su Hini igrač i njegov zastupnik.
Willian potpisao za Arsenal
POJAČANJE

LONDON - Brazilski nogometni reprezentativac Willian potpisao je trogodišnji ugovor s londonskim Arsenalom u koji je stigao nakon što mu je istekao ugovor s gradskim suparnikom Chelseajem.

Sabitzer: Napunili smo kofere do vrha i možemo otići do kraja
LEIPZIG

LISABON - Nakon plasmana u polufinale Lige prvaka Leipzigov veznjak Marcel Sabitzer istaknuo je da su spremni otići do kraja, odnosno osvojiti naslov.

Džeko bi mogao napustiti Romu
RIM - Edin Džeko mogao bi ovog ljeta napustiti Romu u velikom transferu, javlja talijanski Calciomercato koji donosi i detalje potencijalnog dogovora.
Sunsi ostali bez play-offa, Šamanić sjajno iskoristio priliku
ORLANDO - U pretposljednjem danu regularne sezone, vidjeli smo sedam NBA utakmica. Dijelila su se mjesta u razigravanju za posljednje mjesto koje na Zapadu vodi u playoff, a kao sretni dobitnici u toj će borbi biti Memphis i Portland.