Tin Srbić osvojio srebrnu medalju na Svjetskom prvenstvu

USPJESI
Objavljeno: 08.10.2023 / 19:57
ANTWERPEN - Hrvatski gimnastičar Tin Srbić osvojio je srebrnu medalju na preči na Svjetskom prvenstvu u Antwerpenu.

Srbić je do svog trećeg svjetskog odličja, nakon zlata u Montrealu 2017. i srebra u Stuttgartu 2019., stigao s ocjenom 14.700. On je svoju vježbu u finalu odradio gotovo bez pogreške te je, iako je nastupio kao treći od osmorice, već nakon saskoka znao da ima odličje.

Uspješniji od našeg najboljeg gimnastičara bio je samo olimpijski pobjednik Japanac Daiki Hashimoto koji je u finalu bio fenomenalan te je dobio ocjenu 15.233. Za Hashimota je ovo treće zlato u Antwerpenu, nakon momčadskog natjecanja i višeboja. Broncu je s 14.500 osvojio Kinez Weide Su.

Osim srebra s SP-a, Srbić je u nedjelju osigurao i nastup na Olimpijskim igrama sljedeće godine u Parizu gdje će braniti srebro osvojeno prije dvije godine u Tokiju.

Tagovi: Tin Srbić
Preminuo Vatromir Srhoj, bivši izbornik i legenda hrvatskog rukometa
IN MEMORIAM
SPLIT - Tužna vijest pogodila je sportsku, a posebno rukometnu javnost, u 76. godini života preminuo je Vatromir Srhoj.
Futsal Dinamo u dramatičnoj utakmici, tek nakon produžetka dobio Olmissum
FINALE
ZAGREB - U prvoj utakmici finala SuperSport 1. HMNL-a Futsal Dinamo je nakon produžetaka 6:4 svladao omiški Olmissum.
Dončić i Irving odveli Dallas preko Clippersa u drugi krug NBA play-offa
DALLAS - Košarkaši Dallas Mavericksa su se plasirali u drugi krug NBA play-offa savladavši Los Angeles Clipperse rezultatom 4-2 u seriji.