Werder ispao, Robert Lewandowski srušio rekord Gerda Müllera

BUNDESLIGA
Objavljeno: 22.05.2021 / 17:54
Autor: SEEbiz / Klix.ba
BERLIN - U 34. kolu njemačke Bundeslige Koln je na svom terenu pobijedio Schalke sa 1:0 i uz poraz Werdera 4:2 na svom terenu od Borussije M'Gldabach, ostao je u ligi. S druge strane, Werder je ispao iz društva najboljih nakon 41 godine.

Prava drama odvijala se u Kolnu gdje su domaći uzalud napadali protiv otpisanog Schalkea sve do 86. minute, a onda je Bornauw postigao gol za pobjedu koji je popularnim Jarčevima osigurao majstoricu za Bundesligu.

Werderu je trebala pobjeda protiv Gladbacha, ali umjesto toga, doživjeli su težak poraz na svom terenu 4:2 i ispali su prvi put nakon sezone 1979/80.

Bayern je proslavio titulu pobjedom protiv Augsburga 5:2, a Robert Robert Lewandowski je uspio da sruši rekord Gerda Müllera golom u 89. minuti. Lewandowski je na nedavnom meču Freiburga i Bayerna (2:2) zabio svoj 40. gol u ligi ove sezone te je izjednačio rekord Bundeslige star 49 godina, a današnjim pogotkom nadmašio je čuvenog Nijemca.

Legendarni Müller do sada je bio jedini nogometaš koji je u jednoj sezoni postigao 40 pogodaka, a sada je Poljak postavio novi.

Olmo sve bliže povratku u matični klub
LEIPZIG - Dani Olmo bi u ljetnom prijelaznom roku mogao napraviti transfer karijere.
Ten Hag suočen sa smanjenjem plaće
MANCHESTER - Trener Manchester Uniteda Erik Ten Hag suočava se sa smanjenjem plaće ukoliko 'preživi' na Old Traffordu.
Jokić predvodio Denver za 3-0 protiv Lakersa
LOS ANGELES - Nikola Jokić predvodio je aktualne NBA prvake Denver Nuggetse do pobjede kod LA Lakersa 112:105 za vodstvo 3:0 u seriji u prvom krugu play-offa na Zapadu. Jokićevi Nuggetsi tako su postali prva momčad koja je LeBronu nanijela 11 poraza zaredom.