GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

I Easyjet pogođen sukobom između Izraela i Hamasa

I Easyjet pogođen sukobom između Izraela i Hamasa
POSLJEDICE
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 24.01.2024 / 22:16
Autor: SEEbiz
LONDON - Britanski zrakoplovni prijevoznik Easyjet zabilježio je gubitak od 126 milijuna funti u prvom tromjesečju financijske godine, što je pad u odnosu na 132 milijuna funti godinu ranije. Veliki udarac za poslovanje tvrtke bilo je izbijanje sukoba između Izraela i Hamasa.

Zbog izbijanja oružanog sukoba između Izraela i ekstremističkog pokreta Hamas, tvrtka je pretrpjela štetu od 40 milijuna funti. Nakon napada Hamasa na Izrael 7. listopada obustavili su sve letove prema Izraelu i Jordanu.

U prvom kvartalu, odnosno od listopada do prosinca, prihodi tvrtke skočili su 22 posto na 1,8 milijardi funti. Povećanje prihoda pripisuje se povećanom broju putnika, višim cijenama zrakoplovnih karata i nešto nižim cijenama mlaznog goriva.

"Financijsko poslovanje Easyjeta poboljšano je u prvom tromjesečju u odnosu na prethodnu godinu", naveli su iz kompanije prilikom objave poslovnih rezultata.

Zračni prijevoznik očekuje da će u prvoj polovici poslovne godine, odnosno do ožujka, poslovati s gubitkom.

Tagovi: #EASYJET, #HAMAS, #IZRAEL, #BLISKI ISTOK
PROČITAJ I OVO
Bomba na klupskoj sceni: Hacienda postaje dio Mint grupe
KLUBOVI
Bomba na klupskoj sceni: Hacienda postaje dio Mint grupe
VODICE - Dalmatinski klub Hacienda, jedan od najdugovječnijih i najprepoznatljivijih klubova na Jadranu, od ove sezone postaje dio Mint grupe – vodeće regionalne platforme koja okuplja prestižne klubove: Mint Club Zagreb, The Best Zagreb i Diamond Club Krk.
Riječka luka dobila teret kakav odavno priželjkuje
LUKE
Riječka luka dobila teret kakav odavno priželjkuje
RIJEKA - Prvi put nakon više od dva desetljeća u riječku je luku jučer poslijepodne uplovio brod s teretom automobila i lakih teretnih vozila.
Petrokemija će proizvoditi amonijev nitrat za industrijski i vojni eksploziv
STRATEŠKI
Petrokemija će proizvoditi amonijev nitrat za industrijski i vojni eksploziv
KUTINA - Kutinski industrijalac priliku za nastavak proizvodnje traži na sve aktivnijem tržištu.
Panvita očekuje veću žetvu žitarica i uljarica nego prošle godine
OČEKIVANJA
Panvita očekuje veću žetvu žitarica i uljarica nego prošle godine
MURSKA SOBOTA - Panvita grupa započela je žetvu ječma u Pomurju. Žetva uljane repice započet će početkom sljedećeg tjedna, a zatim će slijediti žetva pšenice.
Boris Cvetković novi glavni direktor Perutnine Ptuj-Pipo Čakovec
KARIJERE
Boris Cvetković novi glavni direktor Perutnine Ptuj-Pipo Čakovec
ZAGREB - Boris Cvetković imenovan je glavnim direktorom Perutnine Ptuj-Pipo Čakovec, izvijestili su iz te hrvatske prehrambene kompanije.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE