GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Ivo Usmiani: Treba imati viziju, sanjati velike snove i sustavno raditi na njima

Ivo Usmiani: Treba imati viziju, sanjati velike snove i sustavno raditi na njima
PODUZETNIŠTVO
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 26.04.2024 / 11:50
Autor: SEEbiz
ZAGREB – U sklopu panel rasprave „Forward thinking: The new capabilities for leaders and entrepreneurs“, održanoj na Veleučilištu Edward Bernays, osnivač i predsjednik Uprave JGL-a Ivo Usmiani te Berislav Horvat, Country Managing Partner i voditelj Odjela revizije u EY Hrvatska s okupljenima su podijelili tajne poduzetničkog uspjeha i efektivnog vodstva.

Osnivač najveće farmaceutske kompanije u domaćem vlasništvu, JGL grupe (Jadran-galenski laboratorij), koja posluje na 60 tržišta svijeta i zapošljava oko 1300 zaposlenika te proizvodi više od 300 proizvoda i 150 brendova, Ivo Usmiani istaknuo je kako poduzetnik treba njegovati vještine poput kreativnosti i inovativnosti.

„Vizija koja nas nadahnjuje od početka je da želimo biti vodeći proizvođači u području dermatologije te proizvoda za uho i oko na globalnoj razini. Da biste tu viziju ostvarili, potrebno je biti sustavan, biti svjestan potrebnih investicija, tehnologije, razvojnog centra i konstantnog ulaganja u znanje zaposlenika. Kad odaberete uski segment u kojem se želite natjecati, pogotovo s velikim globalnim konkurentima, morate sve posložiti, optimizirati svoj rad i raditi na svojoj ambiciji. Trenutno držimo 9 posto market sharea, a da bismo to ostvarili, morali smo biti uporni i vrlo savjesni“, istaknuo je Ivo Usmiani, koji je proglašen ovogodišnjim hrvatskim EY Poduzetnikom godine.

„Prestižna nagrada koju sam dobio nagrada je za mene, ali i moju obitelj i sve zaposlenike. Iznimna je čast biti u društvu laureata, a Monte Carlu se veselim. Vjerujem da ćemo uspjeti promovirati hrvatsku farmaceutsku industriju, dijeliti znanja i dogovoriti suradnje s ponajboljim poduzetnicima iz velikih svjetskih gospodarstava“, rekao je Ivo Usmiani.

Program EY Poduzetnik godine u Hrvatsku je 2014. godine doveo Berislav Horvat, Country Managing Partner i voditelj Odjela revizije u EY Hrvatska, s ciljem stvaranja pozitivne slike o poduzetništvu te poticanja nezaustavljivih i odvažnih vizionara da svojim uspjehom nadahnjuju druge.

„Svaki poduzetnik koji je uspio ima forward thinking, ima viziju i ideju. Ipak, ono što treba naglasiti je da poduzetnici idu korak dalje od same ideje, oni su uporni. Kad spojite jednu dobru viziju s velikom upornošću, dobijete rezultat kakav su ostvarili laureati programa EY Poduzetnik godine. Osobina koja krasi sve poduzetnike koje smo upoznali kroz program je da su uporni i da ne staju“, naglasio je Berislav Horvat.

Panel rasprava „Forward thinking: The new capabilities for leaders and entrepreneurs“ dio je serijala inspirativnih poslovnih panela „Business Insights Arena“ Veleučilišta Edward Bernays, u sklopu kojega se kroz praktične savjete iz struke otkriva dinamični poslovni svijet. Kroz spoj praktičnog iskustva i akademskih uvida, polaznici mogu steći dublje razumijevanje rastućih zahtjeva koji se stavljaju pred lidere i poduzetnike u današnjem dinamičnom tržišnom okruženju. Osim edukacije, „Business Insights Arena“ služi i za networking i povezivanje studenata s govornicima iz svijeta businessa.

Tagovi: #usmiani,  #jgl,  #horvat,  #poduzetništvo,  #kreativnost,  #inovativnost
PROČITAJ I OVO
Hermes ostvario prodaju bolju od očekivane
DOBRE BROJKE
Hermes ostvario prodaju bolju od očekivane
PARIZ - Haute couture modna kuća Hermes u petak je izvijestio o boljem od očekivanog skoku prodaje u četvrtom tromjesečju, dokazujući još uvijek veliku potražnju za najekskluzivnijim proizvodima na inače turbulentnom tržištu luksuza.
Helsing će napraviti još 6.000 dronova za Ukrajinu
DRONOVI
Helsing će napraviti još 6.000 dronova za Ukrajinu
BERLIN - Njemačka obrambena tvrtka Helsing proizvest će još 6000 borbenih bespilotnih letjelica HX-2 za Ukrajinu, nakon već završene isporuke 4000 borbenih bespilotnih letjelica, objavila je tvrtka u četvrtak u Münchenu.
Robert Blažinović novi predsjednik Uprave Jadrolinije
KARIJERE
Robert Blažinović novi predsjednik Uprave Jadrolinije
ZAGREB - Robert Blažinović iz Ministarstva gospodarstva postat će predsjednik Uprave Jadrolinije.
Nestle: Neto dobit lani blago pala
BLAGI PAD
Nestle: Neto dobit lani blago pala
VEVEY - Švicarski prehrambeni div Nestle lani je ostvario 10,9 milijardi franaka (11,5 milijardi eura) neto dobiti, što je pad od 2,9 posto u odnosu na prethodnu godinu.
Varteks unatoč prestanku proizvodnje šalje ponudu MORH-u za nabavu odora
PONUDA
Varteks unatoč prestanku proizvodnje šalje ponudu MORH-u za nabavu odora
VARAŽDIN - Vjerovnici Varteksa u stečaju većinom glasova donijeli su odluku kojom se ovlašćuje stečajni upravitelj da Ministarstvu obrane (MORH) podnese ponudu u postupku javne nabave službenih i svečanih odora, bez obzira na odluku izglasanu krajem siječnja da se proizvodnja neće nastaviti.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE