GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

U makedonskim zračnim lukama za trećinu više putnika nego lani

U makedonskim zračnim lukama za trećinu više putnika nego lani
RAST
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 22.10.2023 / 20:53
Autor: SEEbiz
SKOPJE - Broj putnika u makedonskim međunarodnim zračnim lukama Ohrid i Skoplje u prvih je devet mjeseci ove godine dosegnuo 2,36 milijuna, što je 30,2 posto više nego u istom razdoblju prošle godine. Broj putnika u rujnu porastao je za 17,9 posto na 308.555 u odnosu na lanjski rujan.

d siječnja do rujna u dvije međunarodne zračne luke u Sjevernoj Makedoniji zabilježena su 17.683 leta, što je 19,3 posto više nego u prvih devet mjeseci 2022. U rujnu je zabilježeno 2339 letova, što je 16,1 posto više nego u rujnu prošle godine. Kako prenosi makedonska tiskovna agencija MIA, poruka je grupacije Aeroports de Paris (ADP).

ADP posjeduje 46 posto turske grupe TAV Airports, koja također upravlja međunarodnim zračnim lukama u Skoplju i Ohridu.

Specijalizirani portal Ex-Yu Aviation nedavno je objavio kako su komercijalne zračne luke u zemljama bivše Jugoslavije primile ukupno više od 22,24 milijuna putnika u prvih osam mjeseci ove godine. Ujedno je Beograd svrstan među 75 najprometnijih zračnih luka u Europi.

Jedanaest zračnih luka zabilježilo je najveći promet putnika u prvih osam mjeseci. Među njima su Beograd, Zagreb, Priština, Skoplje, Podgorica, Zadar, Tuzla, Banjaluka, Niš, Osijek i Kraljevo.

Tagovi: #aERODROM sKOJE,  #Aeroports de Paris,  #aERODROM oHRID
PROČITAJ I OVO
Hermes ostvario prodaju bolju od očekivane
DOBRE BROJKE
Hermes ostvario prodaju bolju od očekivane
PARIZ - Haute couture modna kuća Hermes u petak je izvijestio o boljem od očekivanog skoku prodaje u četvrtom tromjesečju, dokazujući još uvijek veliku potražnju za najekskluzivnijim proizvodima na inače turbulentnom tržištu luksuza.
Helsing će napraviti još 6.000 dronova za Ukrajinu
DRONOVI
Helsing će napraviti još 6.000 dronova za Ukrajinu
BERLIN - Njemačka obrambena tvrtka Helsing proizvest će još 6000 borbenih bespilotnih letjelica HX-2 za Ukrajinu, nakon već završene isporuke 4000 borbenih bespilotnih letjelica, objavila je tvrtka u četvrtak u Münchenu.
Robert Blažinović novi predsjednik Uprave Jadrolinije
KARIJERE
Robert Blažinović novi predsjednik Uprave Jadrolinije
ZAGREB - Robert Blažinović iz Ministarstva gospodarstva postat će predsjednik Uprave Jadrolinije.
Nestle: Neto dobit lani blago pala
BLAGI PAD
Nestle: Neto dobit lani blago pala
VEVEY - Švicarski prehrambeni div Nestle lani je ostvario 10,9 milijardi franaka (11,5 milijardi eura) neto dobiti, što je pad od 2,9 posto u odnosu na prethodnu godinu.
Varteks unatoč prestanku proizvodnje šalje ponudu MORH-u za nabavu odora
PONUDA
Varteks unatoč prestanku proizvodnje šalje ponudu MORH-u za nabavu odora
VARAŽDIN - Vjerovnici Varteksa u stečaju većinom glasova donijeli su odluku kojom se ovlašćuje stečajni upravitelj da Ministarstvu obrane (MORH) podnese ponudu u postupku javne nabave službenih i svečanih odora, bez obzira na odluku izglasanu krajem siječnja da se proizvodnja neće nastaviti.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE