City pobijedio u gradskom derbiju i približio se Liverpoolu

ENGLESKA
Objavljeno: 03.03.2024 / 19:54
MANCHESTER - Nogometaši Manchester Cityja preskočili su veliku prepreku u borbi za obranu naslova prvaka Engleske. U 27. kolu slavili su u manchesterskom derbiju protiv Uniteda s 3:1.

Štićenici trenera Pepa Guardiole nisu bez problema došli do pobjede. Protivnik nije posebno briljirao, uglavnom se branio, što pokazuju sve statistike.

City je 73 posto vremena imao loptu u svojim nogama, uputio je osam udaraca na gol, osam pored i preko gola, još jedanaest udaraca suparnik je blokirao, a izveli su i 15 udaraca iz kuta. S druge strane United je jedinim udarcem koji je uputio prema golu pogodio okvir gola, a jedan je udarac otišao izvan okvira, ali nije imao niti jedan blokiran udarac.

No, unatoč velikoj nadmoći, domaćini su se mukom poništili prednost gostiju koju je prekrasnim pogotkom nakon kontre u osmoj minuti osigurao Marcus Rashford koji je nakon ubačaja Bruna Fernandesa udarcem poslao loptu pod gredu. od 20 metara. City je prije odlaska na odmor imao fantastičnu priliku za izjednačenje, ali je Erling Haaland promašio nemoguće.

No, ono što domaćima nije uspjelo u prvom, uspjelo im je u drugom. Do preokreta, za koji je najzaslužniji Phil Foden, došli su kada je prvo u 56. minuti udarcem s ruba šesnaesterca zatresao mrežu, a u 81. minuti završio je započetu lijepu akciju Kevina de Bruynea i Juliana Alvareza. Haaland, koji je s 18 golova prvi strijelac lige, postavio je konačan rezultat u sudačkoj nadoknadi nakon dodavanja Rodriga.

Tagovi: city, haaland, guardiola, foden, rashford
Futsal Dinamo u dramatičnoj utakmici, tek nakon produžetka dobio Olmissum
FINALE
ZAGREB - U prvoj utakmici finala SuperSport 1. HMNL-a Futsal Dinamo je nakon produžetaka 6:4 svladao omiški Olmissum.
Dončić i Irving odveli Dallas preko Clippersa u drugi krug NBA play-offa
DALLAS - Košarkaši Dallas Mavericksa su se plasirali u drugi krug NBA play-offa savladavši Los Angeles Clipperse rezultatom 4-2 u seriji.
Sin Vlade Đurovića pronađen mrtav
TRAGEDIJA
BEOGRAD - Nebojša Đurović (49), sin proslavljenog košarkaškog trenera Vlada Đurovića pronađen je mrtav u petak oko 14 sati u Beogradu.
UEFA uoči Eura donijela odluku koju su izbornici željeli
ODLUKE
NYON - Izvršni odbor Uefe prihvatio je odluku kojom će na predstojećem EURU u Njemačkoj svaka od reprezentacija moći računati na 26 nogometaša, tvrdi AFP, pozivajući se na neimenovane izvore.
Xabi Alonso: Svi nas žele pobijediti, svaki tjedan nam je sve teže
PORUKE
LEVERKUSEN - Bayer Leverkusen ima cilj produžiti svoj izvanredni niz od 47 utakmica bez poraza ove sezone, ali to neće biti lak zadatak, rekao je u petak trener njemačkog prvaka Xabi Alonso.