Hrvatska U17 u ludom raspletu izborila Euro, presudio je gol u 96. minuti

RASPLET
Objavljeno: 26.03.2024 / 17:18
ZAGREB - Hrvatska nogometna reprezentacija do 17 godina plasirala se na Europsko prvenstvo nakon ludog zadnjeg kola kvalifikacijske grupe Elitne runde.

Izabranici Marijana Budimira proteklih su nekoliko dana u Portugalu koji je domaćin skupine 5 Elitne runde kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2024. godine.

Hrvati su remizirali s Njemačkom 3:3 i izgubili od Portugala 3:0, pa su im šanse uoči zadnjeg kola bile minimalne. Morali su pobijediti Irsku što većom razlikom i pritom se nadati (što uvjerljivijem) porazu Njemačke od rasterećenog Portugala.

Na kraju se sve poklopilo. Hrvatska je razbila Irsku 5:0, a Portugal je svladao Njemačku 3:2. Portugalci su s maksimalnih devet bodova osvojili prvo mjesto i izravno se plasirali na Euro, dok je Hrvatska zauzela drugo mjesto jer ima bolju ukupnu gol-razliku od Nijemaca i to za jedan jedini gol (+2 naspram +1).

U prvom poluvremenu strijelci su za Hrvatsku bili Čutuk iz kaznenog udarca u 34. minuti te Zebić u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. U nastavku su zabili još Marić (80.), opet Čutuk iz penala (85.) i za kraj Puljić u šestoj minuti dodanog vremena.

Na Euro, kojemu će krajem proljeća ove godine domaćin biti Cipar, idu prvoplasirane momčadi osam skupina te još sedam najboljih drugoplasiranih. Hrvatska je izborila svoje mjesto među tih sedam i naći će se u ždrijebu skupina 3. travnja.

Završni turnir igra se od 20. svibnja do 5. lipnja.

Tagovi: hrvatska, budimir, čutuk, zebić, puljić
Njemački klubovi dobit će 80 milijuna eura manje od prihoda od medijskih prava
KAŠNJENJE
BERLIN - Usred spora oko prava emitiranja Bundeslige sa servisom za streaming DAZN, Njemačka nogometna liga (DFL) objavila je da će 36 profesionalnih klubova dobiti manje novca od planiranog od prihoda od medijskih prava.
Obradović ostaje na klupi Partizana
BEOGRAD - Legendarni trener produljio je ugovor sa srpskim klubom.
Ancelotti: Modrićevo stanje je spektakularno!
ODUŠEVLJENJE

SAN SEBASTIAN - Real Madrid upisao je novu pobjedu, ovog puta u Baskiji.
Dallas s Dončićem i čvrstom obranom do vodstva protiv LA Clippersa
DALLAS - Dallas Mavericksi su svladali Los Angeles Clipperse sa 101-90 u trećoj utakmici uvodnog kola doigravanja Sjevernoameričke lige NBA lige i poveli 2-1.
Britanski mediji: Arne Slot novi trener Liverpoola
LONDON - Prema izvješćima nekoliko britanskih medija, engleski prvoligaš Liverpool dogovorio je s nizozemskim prvoligašem Feyenoordom transfer trenera Arnea Slota koji će tako naslijediti Jürgena Kloppa na mjestu glavnog stratega Redsa.