Osma prvenstvena pobjeda Juventusa u nizu

SERIE A
Objavljeno: 07.01.2023 / 20:24
TORINO - Nogometaši Juventusa nastavili su s pobjedama u talijanskoj Serie A pa su tako u 17. kolu, pred svojim navijačima, s minimalnih 1-0 pobijedili Udinese.

Bila je to već osma pobjeda Juventusa u nizu, u prvenstvu, kojom su, barem privremeno, skočili na drugo mjesto ljestvice. Uz utakmicu više Juventus ima četiri boda manje od vodećeg Napolija. Također, Juventus nije primio ni jedan pogodak tijekom tih osam pobjeda, ostvario je razliku pogodaka 14-0.

Nakon ravnopravnog prvog poluvremena u nastavku je Juventus zaigrao bolje. U uvodnih petnaestak minuta drugog dijela odlične su šanse za Juventus imali Kean, Kostić i Rabiot, ali gosti iz Udina su držali bod u džepu.

Tako je bilo sve do 86. minute kada je domaći sastav izveo sjajnu akciju. Lijepu dubinsku loptu je poslao Argentinac Paredes. Odlično je primanje obavio Chiesa i još ljepše asistirao Danilu koji je lako zabio iz blizine za tri boda Juventusa.

Udinese je, pak, nastavio negativan niz u Serie A. U posljednjih devet utakmica ima šest remija i tri poraza. Posljednji je put slavio početkom listopada.

U nedjelju se igraju utakmice Salernitana - Torino, Lazio - Empoli, Spezia - Lecce, Sampdoria - Napoli i Milan - Roma, dok će kolo u ponedjeljak zatvoriti Verona - Cremonese i Bologna - Atalanta.

Serie A, 17. kolo:

Juventus - Udinese 1-0 (Danilo 86)

Fiorentina - Sassuolo 2-1 (Saponara 48, Gonzalez 90+1-11m / Berardi 57-11m)

Dinamo golom Vidovića zasjeo na prvo mjesto
VARAŽDIN - Dinamo je u susretu 32. kola SuperSport HNL-a pobijedio Varaždin u gostima 1:0 fantastičnim golom Gabriela Vidovića u 46. minuti. Dinamo je imao još četiri velike šanse, koje nije realizirao, ali ga Varaždin nije kaznio.
Njemački klubovi dobit će 80 milijuna eura manje od prihoda od medijskih prava
KAŠNJENJE
BERLIN - Usred spora oko prava emitiranja Bundeslige sa servisom za streaming DAZN, Njemačka nogometna liga (DFL) objavila je da će 36 profesionalnih klubova dobiti manje novca od planiranog od prihoda od medijskih prava.
Obradović ostaje na klupi Partizana
BEOGRAD - Legendarni trener produljio je ugovor sa srpskim klubom.
Ancelotti: Modrićevo stanje je spektakularno!
ODUŠEVLJENJE

SAN SEBASTIAN - Real Madrid upisao je novu pobjedu, ovog puta u Baskiji.
Dallas s Dončićem i čvrstom obranom do vodstva protiv LA Clippersa
DALLAS - Dallas Mavericksi su svladali Los Angeles Clipperse sa 101-90 u trećoj utakmici uvodnog kola doigravanja Sjevernoameričke lige NBA lige i poveli 2-1.