Španjolci se pitaju zašto Dalić ne zove napadača iz Primere

MEDIJI
Objavljeno: 21.10.2023 / 08:49
MADRID - Jedanaest minuta trebalo je Anti Budimiru da preispita odluku Zlatka Dalića, koji ga nije uvrstio na popis hrvatske reprezentacije.

Jedna je to od prvih rečenica kojom je Ángel Rodriguez, novinar Marce, ispratio domaću pobjedu Osasune nad Granadom (2:0), u kojoj je 32-godišnji Budimir bio dvostruki strijelac. Drugim riječima, scenarist, redatelj i glavni akter.

Vlasnik 17 nastupa za Vatrene demonstrirao je nepogrešiv njuh u šesnaestercu, o čemu najbolje svjedoči situacija za prvi pogodak i vrlo elegantno primanje dubinskog dodavanja Chimyja Ávile. Bio je to svilenkasti dodir, potez klasne špice, upravo one za kojom je Hrvatska vapila u utakmicama protiv Turske i Walesa.

"Jasno je dokazao da je istinski centarfor, s pogotkom uvijek između obrva", slikovito se izrazila Marca.

U drugom poluvremenu, kad se utakmica lomila, Budimir je ponovno ukrao show. Opet ga je proigrao Ávila, a glavnom sucu trebala je pomoć VAR-a da se uvjeri kako je prekršaj vratara Ferreire bio čisti jedanaesterac. Odgovornost je preuzeo Hrvat.

"Pokupio je loptu, stavio je na bijelu točku i smirenošću ‘killera‘ poslao je u mrežu", ističe novinar madridskog dnevnika.

Tagovi: Ante Budimir, Osasuna, Zlatko Dalić
Dinamo golom Vidovića zasjeo na prvo mjesto
HNL
VARAŽDIN - Dinamo je u susretu 32. kola SuperSport HNL-a pobijedio Varaždin u gostima 1:0 fantastičnim golom Gabriela Vidovića u 46. minuti. Dinamo je imao još četiri velike šanse, koje nije realizirao, ali ga Varaždin nije kaznio.
Njemački klubovi dobit će 80 milijuna eura manje od prihoda od medijskih prava
KAŠNJENJE
BERLIN - Usred spora oko prava emitiranja Bundeslige sa servisom za streaming DAZN, Njemačka nogometna liga (DFL) objavila je da će 36 profesionalnih klubova dobiti manje novca od planiranog od prihoda od medijskih prava.
Obradović ostaje na klupi Partizana
BEOGRAD - Legendarni trener produljio je ugovor sa srpskim klubom.
Ancelotti: Modrićevo stanje je spektakularno!
ODUŠEVLJENJE

SAN SEBASTIAN - Real Madrid upisao je novu pobjedu, ovog puta u Baskiji.
Dallas s Dončićem i čvrstom obranom do vodstva protiv LA Clippersa
DALLAS - Dallas Mavericksi su svladali Los Angeles Clipperse sa 101-90 u trećoj utakmici uvodnog kola doigravanja Sjevernoameričke lige NBA lige i poveli 2-1.