Strava u Nizozemskoj: Napadač kolabirao pred sam kraj utakmice

STRAVIČNA SCENA
Objavljeno: 29.10.2023 / 20:45
ZAGREB - Jezive scene stižu iz Nizozemske. Bas Dost, napadač NEC Nijmegena, kolabirao je na travnjaku pred sam kraj ogleda s AZ Alkmaarom. Utakmica je prekinuta i pitanje je hoće li se odigrati nadoknada ili će NEC Nijmegen upisati pobjedu na račun aktivnog 2:1 rezultata u njihovu korist.

Dost je u 11. minuti zabio za vodstvo, a zatim u 31. asistirao za 2:0 gostiju, da bi se u 90. minuti srušio na sredini terena. Suigrači nisu odmah primijetili da je 34-godišnji napadač na tlu i nastavili su napad, a nekoliko sekundi kasnije igrači su počeli mahati rukama i okružili nesretnog Dosta.

Nizozemski centarfor iznesen je s terena na nosilima, a prve informacije vodećih tamošnjih medija sugeriraju da je pri svijesti. Čak je po izlasku s travnjaka i podigao palac gore.

Nedugo zatim, AZ je putem društvenih mreža objavio da je utakmica do daljnjeg prekinuta, a na Nizozemskom savezu ostaje odluka hoće li se odigrati nadoknada vremena.

Ostane li upisano 1:2, poraženi AZ zaostajat će pet bodova za vodećim PSV-om, koji je ranije demolirao Ajax 5:2 i ostao savršenog učinka s 30 bodova nakon 10 odigranih utakmica.

Inače, Bas Dost u bogatoj karijeri igrao je za sedam klubova prije dolaska u NEC, a mnogi ga najbolje pamte po odličnim predstavama u Wolfsburgu. Sezone 2014./2015. Vukovi su završili kao drugoplasirana momčad Bundeslige, a Dost je bio treći strijelac prvenstva sa 16 golova.

Tagovi: Bas Dost, nec nIJMEGEN
Dinamo golom Vidovića zasjeo na prvo mjesto
HNL
VARAŽDIN - Dinamo je u susretu 32. kola SuperSport HNL-a pobijedio Varaždin u gostima 1:0 fantastičnim golom Gabriela Vidovića u 46. minuti. Dinamo je imao još četiri velike šanse, koje nije realizirao, ali ga Varaždin nije kaznio.
Njemački klubovi dobit će 80 milijuna eura manje od prihoda od medijskih prava
KAŠNJENJE
BERLIN - Usred spora oko prava emitiranja Bundeslige sa servisom za streaming DAZN, Njemačka nogometna liga (DFL) objavila je da će 36 profesionalnih klubova dobiti manje novca od planiranog od prihoda od medijskih prava.
Obradović ostaje na klupi Partizana
BEOGRAD - Legendarni trener produljio je ugovor sa srpskim klubom.
Ancelotti: Modrićevo stanje je spektakularno!
ODUŠEVLJENJE

SAN SEBASTIAN - Real Madrid upisao je novu pobjedu, ovog puta u Baskiji.
Dallas s Dončićem i čvrstom obranom do vodstva protiv LA Clippersa
DALLAS - Dallas Mavericksi su svladali Los Angeles Clipperse sa 101-90 u trećoj utakmici uvodnog kola doigravanja Sjevernoameričke lige NBA lige i poveli 2-1.