Rezultat pretrage za pojam: zlato
De Grasse Amerikancima oteo zlato na 200 m
ATLETIKA

TOKIO - Kanadski 26-godišnji sprinter Andre de Grasse dočekao je svoj trenutak i trijumfom ispred trojice američkih trkača došao do svog prvog naslova olimpijskog pobjednika te ukupno pete olimpijske medalje.

McLoughlin do zlata na 400m prepone s novim svjetskim rekordom
ZLATO
TOKIO - Sjajna mlada američka trkačica, 21-godišnja Sydney McLaughlin osvojila je naslov olimpijske pobjednice na 400 metara s preponama, a u finalu u Tokiju postavila je novi svjetski rekord od 51.46 sekundi.
Tin Srbić osvojio srebro
OSMA MEDALJA
TOKIO - Hrvatski gimnastičar Tin Srbić osvojio je srebrnu medalju u finalu preče na olimpijskim igrama u Tokiju osvojivši osmo odličje za Hrvatsku.
Cijene nafte porasle drugi tjedan zaredom
NAFTNO TRŽIŠTE
ZAGREB – Na svjetskim su tržištima cijene nafte porasle i prošloga tjedna, drugog zaredom, jer trgovci vjeruju da će potražnja za 'crnim zlatom' ostati snažna, unatoč širenju delta varijante koronavirusa i novim restriktivnim mjerama u pojedinim zemljama.
Hrvanje: Starčević u četvrtfinalu
USPJESI
TOKIO - Hrvač Božo Starčević ostvario je pobjedu u osmini finala kategorije do 77 kilograma grćko-rimskim stilom na Olimpijskim igrama u Tokiju.
Alexander Zverev postao olimpijski pobjednik
TOKIO - Alexander Zverev postao je prvi njemački tenisač koji je osvojio naslov olimpijskog pobjednika u pojedinačnoj konkurenciji, jedini uz legendarnu Steffi Graf kojemu je to uspjelo, nakon što je u nedjeljnom finalu u Tokiju lakoćom svladao Rusa Karena Hačanova sa 6-3, 6-1 za 79 minuta.
Mektić, Pavić i Čilić vratili se s medaljama u Hrvatsku
POVRATAK
ZAGREB - U subotu kasno navečer u Zagreb su se vratili i trojica hrvatskih tenisača, osvajači olimpijskih odličja na Igrama u Tokiju - pobjednici Nikola Mektić i Mate Pavić te Marin Čilić koji je s Ivanom Dodigom osvojio srebro u povijesnom finalu dva hrvatska para.
Belinda Benčič zlatna u tenisu
TOKIO - Švicarska tenisačica Belinda Benčič (24) osvojila je naslov olimpijske pobjednice u Tokiju, ona je u finalu nakon dva i pol sata svladala Čehinju Marketu Vondroušovu (22) sa 7-5, 2-6, 6-3.
Španjolska u polufinalu, Olmo jedan od junaka
NOGOMET
TOKIO - U polufinalu turnira nogometaša na Olimpijskim igrama u Tokiju igrat će Japan - Španjolska i Brazil - Meksiko.
Mektić i Pavić osvojili 14. zlato za Hrvatsku
OLIMPIJSKE IGRE

TOKIO - Tenisači Nikola Mektić i Mate Pavić osvojili su treću zlatnu medalju za Hrvatsku na Olimpijskim igrama u Tokiju, te ukupno 14. zlatno odličje na ljetnim igrama za Hrvatsku od samostalnosti.

Stipanović kao treći u plovu za odličja
REGATA
ENOSHIMA - Hrvatski jedriličar Tonči Stipanović kao treći se plasirao u plov za odličja klase Laser, dok su braća Šime i Mihovil Fantela trenutno na osmom mjestu klase 49er na olimpiskoj regati u japanskoj Enoshimi.
Zagreb: Prekrasan doček Matee Jelić i Tonija Kanaeta
DOČEK

ZAGREB - Osvajači olimpijskih medalja za Hrvatsku u taekwondou, zlatna Matea Jelić i brončani Toni Kanaet vratili su se iz Tokija. Doček im je priređen u zagrebačkoj zračnoj luci, odakle su se uputili za Split na novu proslavu.

Damir Martin brončani u samcu
USPJESI
TOKIO - Hrvatski veslač Damir Martin osvojio je brončanu medalju u samcu na Olimpijskim igrama u Tokiju.
Martin: Spreman sam kao zmaj
PRED FINALE
TOKIO - Spreman sam kao zmaj, kazao je nakon plasmana u finale samca na OI veslač Damir Martin.
Braća Sinković zlatni u dvojcu
ZLATO
TOKIO - Trofejni hrvatski veslači Valent i Martin Sinković osvojili su naslov olimpijskih pobjednika u dvojcu na OI u Tokiju.
Matea Jelić se fotkala s Đokovićem i poslala poruku koja je oduševila sve
SIMPATIČNO
TOKIO - Najbolji tenisač svijeta Novak Đoković najveća je zvijezda u Tokiju. Srpski tenisač dnevno odradi na desetine selfija sa sportašima iz cijelog svijeta, a fotografijom s Đokovićem na Instagramu se pohvalila i zlatna hrvatska olimpijka Matea Jelić.
Milica Mandić osvojila zlato
TAEKWONDO
TOKIO - Srpska tekvondoašica Milica Mandić osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju u kategoriji iznad 67 kg, dok je Rus Vladislav Larin zlatni u kategoriji iznad 80 kg.
Matea Jelić zlatnom medaljom naplatila veliku životnu muku
TEŽAK PUT
SPLIT - Matea Jelić težak sportski put je naplatila osvojivši zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju u taekwondou, a iza nje je i velika drama kada je prije osam godina doživjela tešku ozljedu.
Matea Jelić osvojila zlatnu medalju
ZA POVIJEST
TOKIO - Hrvatska tekvondašica Matea Jelić (23) osvojila je naslov olimpijske pobjednice u kategoriji do 67 kilograma na Olimpijskim igrama u Tokiju, u finalu je uspješnija bila od Britanke Lauren Williams s 25:21.
Hrvatska ima drugu medalju, bronca za Tonija Kanaeta
USPJESI
TOKIO - Hrvatski reprezentativac u tekvondou Toni Kanaet (25) osvojio je brončanu medalju u kategoriji do 80 kilograma na Olimpijskim igrama u Tokiju.
Novo zlato za Kosovo u džudu
DŽUDO
TOKIO - Nakon Distrie Krasniqi, zlatnu medalju za Kosovo na olimpijskim igrama u Tokiju osvojila je još jedna džudašica. Nora Gjakova slavila je u kategoriji do 57 kg.
OI - 13-godišnja Japanka osvojila zlato u skateboardingu
OLIMPIJSKI DEBI
TOKIO -  Japanska 13-godišnja Momiji Nishiya osvojila je olimpijsko zlato u uličnom skateboardingu, postavši najmlađa olimpijska pobjednica u povijesti te zemlje.
Cijene nafte blago porasle nakon dva tjedna pada
LONDON – Na svjetskim su tržištima cijene nafte prošloga tjedna blago porasle, nakon dva tjedna pada, jer se trgovci nadaju da će potražnja za 'crnim zlatom' ostati snažna, unatoč širenju delta varijante koronavirusa i usporavanju oporavka svjetskog gospodarstva.
Glasnogovornik Olimpijskih igara upozorio da su maske obavezne
UPOZORENJE
TOKIO - Međunarodni olimpijski odbor (IOC) upozorio je u nedjelju sve sudionike Olimpijskih igara da su maske obavezne na ceremoniji dodjele medalja nakon što su plivači skinuli maske na postolju i grleći se međusobno kršili covid mjere.