BEOGRAD - Tužna i teška vest pogodila je srpsku košarku - preminuo je Dušan Duda Ivković, legendarni stručnjak.
Kukoč: Uvijek sam više cijenio uspjeh momčadi od individualnog
ZAGREB - "Moju karijeru su definirala dva tima - Jugoplasitika iz Splita i Chicago Bulls. Split, moj rodni grad je jedan od najvećih sportskih gradova u povijesti i dao je jako puno velikih sportskih imena", napomenuo je
POČAST
ZAGREB - Bivši hrvatski košarkaški reprezentativac Toni Kukoč uvršten je u subotu u Košarkašku kuću slavnih u Springfieldu, a uveo ga je jedan od najboljih košarkaša svih vremena i njegov suigrač u Chicago Bullsima Michael Jordan.
Hanžekovićev memorijal: Mboma i Jackson napadaju rekord Allyson Felix
ATLETIKA
ZAGREB - U utrci na 200 metara na 71. Hanžekovićevom memorijalu nastupit će dvije atletičarke koje su na Olimpijskim igrama u Tokiju osvojile tri medalje, objavili su u ponedjeljak organizatori atletskog mitinga u Zagrebu.
Azijska tržišta: Indeksi porasli na početku tjedna
RAST
TOKYO – Na azijskim su burzama u ponedjeljak cijene dionica porasle jer ulagači očekuju da će najveće središnje banke u svijetu i dalje podržavati oporavak gospodarstava od koronakrize, dok su cijene nafte pale više od 1 posto.
Ristoski osvojila novu medalju za Hrvatsku na Paraolimpijskim igrama
MEDALJA
ZAGREB - Hrvatska paraatletičarka Mikela Ristoski (31) osvojila je brončanu medalju u skoku u dalj u konkurenciji sportaša s intelektualnim poteškoćama na Paraolimpijskim igrama u Tokiju postavši prva hrvatska sportašica koja je osvajala medalje na trima POI u nizu.
Gotovo 30 posto brazilskog zlata je ilegalno
ZLATO
BRASILIA - Otprilike 28 posto izvoza brazilskog zlata u 2019. i 2020. vjerojatno potječe iz ilegalnih rudnika, pokazalo je izvješće javnih tužitelja i Federalnog sveučilišta Minas Gerais, što ukazuje na široko rasprostranjeno krivotvorenje dokumenata i nedostatak učinkovite provedbe zakona.
U Meštrovićevom paviljonu otvorene četiri izložbe
IZLOŽBE
ZAGREB - HDLU je otvorio u petak u Meštrovićevom paviljonu četiri izložbe - skupnu "Visita Interiora Terrae: Mit i alkemija kao umjetnička praksa" te samostalne "Kontinuitet tišine" Maria Matokovića, "Rhymes of the White Crow: The Epilogue" Andree Resner i "Opsada Oza" Nikole Vrljića.
Zabrinutost za potražnju zadržala cijene nafte na 69 dolara
NAFTNO TRŽIŠTE
LONDON - Cijene nafte zadržale su se u srijedu na međunarodnim tržištima na razini od 69 dolara, zakočene zabrinutošću za potražnju koju je potencirao rast zaliha benzina u SAD-u.
Počinje gradnja nove slovenske sunčane elektrane
INVESTICIJE
LJUBLJANA - Slovenija će uskoro dobiti novu veliku sunčanu elektranu. Investitor u novo postrojenje je hidroenergetska tvrtka DEM koja upravlja hidroelektranama na rijeci Dravi i koja je dio slovenskog elektroenergetskog holdinga HSE.
Alpha Adriatic u pohodu na rabljene tankere i bulk carriere
BRODARI
PULA - Hoće li pulski brodar Alpha Adriatic iskoristiti aktualni trenutak oporavka pomorskog tržišta za kupnju brodova iz stečajne mase Uljanikovih društava zbog čije su se izgradnje nekadašnji menadžeri te tvrtke i brodogradilišta našli na meti kaznenog progona?
Kipchoge treći maratonac u povijesti koji je obranio naslov olimpijskog prvaka
MARATON

TOKIO - Kenijski 36-godišnji atletičar Eliud Kipchoge obranio je naslov olimpijskog pobjednika u maratonu koji je prvi put osvojio prije pet godina u Rio de Janeiru te tako postao trećim trkačem u povijesti kojem je to pošlo za rukom.

Brazilski nogometaši obranili zlato
NOGOMET
YOKOHAMA - Brazilska muška nogometna reprezentacija obranila je naslov olimpijskog pobjendika, u finalu igranom na stadionu u Yokohami Brazil je svladao Španjolsku sa 2-1 (1-0, 1-1) nakon produžetka.
Francuski rukometaši osvojili zlato
RUKOMET
TOKIO - Francuska je u reprizi finala iz Rija pobijedila Dansku 25:23 i naslov olimpijskog pobjednika osvojila u dramatičnoj završnici.
Australski košarkaši brončani
TOKIO - Australska muška košarkaška reprezentacija osvojila je brončanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju, u susretu za treće mjesto Australci su svladali Slovence sa 107-93 (20-19, 33-26, 25-22, 29-26).
Amerikancima četvrto uzastopno košarkaško zlato
TOKIO - Košarkaši Sjedinjenih Američkih Država osvojili su četvrtu uzastopnu zlatnu medalju na Olimpijskim igrama nakon što su u finalu pobijedili Francusku sa 87-82.
Srpske rezerve zlata značajno povećane
ZLATO
BEOGRAD - Stabilna i niska inflacija, povećanje deviznih rezervi i rezervi zlata, jačanje dinara prema evru i očuvanje stabilnog kursa, rast dinarske štednje, smanjenje stope problematičnih kredita u ukupnim kreditima, neki su od rezultata rada Narodne banke Srbije u proteklih devet godina.
Grčka i Srbija u finalu vaterpola na OI
VATERPOLO
TOKIO - U finalu olimpijskog turnira vaterpolista u Tokiju igrat će branitelj naslova Srbija i Grčka.
Crouseru novo zlato i olimpijski rekord
BACANJE KUGLE
TOKIO - Svjetski rekorder u bacanju kugle 28-godišnji Amerikanac Ryan Crouser u četvrtak je na tokijskom Olimpijskom stadionu obranio naslov olimpijskog pobjednika iz Rio de Janeira, a u šestoj seriji je postigao i novi olimpijski rekord s 23,30 metara.
De Grasse Amerikancima oteo zlato na 200 m
ATLETIKA

TOKIO - Kanadski 26-godišnji sprinter Andre de Grasse dočekao je svoj trenutak i trijumfom ispred trojice američkih trkača došao do svog prvog naslova olimpijskog pobjednika te ukupno pete olimpijske medalje.

McLoughlin do zlata na 400m prepone s novim svjetskim rekordom
ZLATO
TOKIO - Sjajna mlada američka trkačica, 21-godišnja Sydney McLaughlin osvojila je naslov olimpijske pobjednice na 400 metara s preponama, a u finalu u Tokiju postavila je novi svjetski rekord od 51.46 sekundi.
Tin Srbić osvojio srebro
OSMA MEDALJA
TOKIO - Hrvatski gimnastičar Tin Srbić osvojio je srebrnu medalju u finalu preče na olimpijskim igrama u Tokiju osvojivši osmo odličje za Hrvatsku.
Cijene nafte porasle drugi tjedan zaredom
ZAGREB – Na svjetskim su tržištima cijene nafte porasle i prošloga tjedna, drugog zaredom, jer trgovci vjeruju da će potražnja za 'crnim zlatom' ostati snažna, unatoč širenju delta varijante koronavirusa i novim restriktivnim mjerama u pojedinim zemljama.
Hrvanje: Starčević u četvrtfinalu
USPJESI
TOKIO - Hrvač Božo Starčević ostvario je pobjedu u osmini finala kategorije do 77 kilograma grćko-rimskim stilom na Olimpijskim igrama u Tokiju.